X
تبلیغات
tehran_info

tehran_info

انواع بالش برای حالت های مختلف خوابیدن

در انتخاب بهترین بالش برای حفظ همزمان راحتی و جهت گیری مناسب بدن در حین خواب یگانه از مهمترین عوامل تعیین کننده ای که باید باره توجه پیمان بگیرد، حالت و روش خوابیدن کسان است.
بهترین بالش ها برای حالت های گوناگون خوابیدن را چگونه برگزیدن کنیم


خوشبختانه، بسیاری از بالش ها برچسبی بر روی خود دارند که برای مصرف کننده ها مشخص می کند که برای کدام حالت خوابیدن پسندیده هستند. در ادامه این یادداشت درباره گونه ها وضعیت های گوناگون خواب و بالش مناسب برای هر کدام از این چگونگی ها خواهیم نوشت.


بهترین بالش برای خوابیدن به پشت


هنگامی که به پشت می خوابید ، بهترین بالش برای شما بالشی است که در مقابل انحنای بسیار ستون فقرات و مهره های گردن به طرف جلو با ایجاد حمایت در پایین سر ، گردن و شانه ها ، پشتیبانی کافی از انحنای طبیعی را فراهم کند. بلندی بالش باید نسبت به بالش هایی که برای خوابیدن به پهلو طراحی شده اند، کمتر باشد.

قرار دادن یک بالش سایر بین زانو ها می تواند فشار بر پشت را کاهش دهد. بالش هایی که برای هموار کردن منحنی کمری طراحی شده اند، خپگی روی مفاصل عاج در پشت ستون فقرات را کاهش می دهند.

این حالت از خوابیدن بهترین وضعیت برای استراحت دادن به پشت و کمر می باشد و بسیاری از مردم این حالت را فقط وضعیت مناسب برای خوابیدن در هنگام کمر درد یا گذراندن دوره نقاهت پس از جراحی کمر می دانند.


بهترین بالش برای خوابیدن به پهلو


هنگامی که روی پهلو خوابیده اید، بهترین بالش برای شما بالشی است که از گردن و سر شما پشتیبانی کند و ستون فقرات را در خط طبیعی افقی خود هموار نگه دارد. برای خوابیدن به پهلو به بالشی ضخیم تر بیچارگی دارید و ارتفاع بالش باید بیشتر از حالت خوابیدن به پشت باشد.

خم کردن زانوها و پیمان دادن یک بالش سایر در بین دو زانو می تواند ستون فقرات را در حالت طبیعی خویش نگه دارد. زمانی که هیچ حمایتی بین دو پا وجود نداشته باشد پای فوقانی به سمت پائین می چرخد و باعث کشیده شدن لگن و انحراف خط طبیعی ستون فقرات می شود. بهترین بالش برای پیمان گرفتن بین دو زانو در این حالت بالشی است که سفت تر باشد. یک باش سفت بهتر از یک بالش نرم از چرخش پا به سمت پائین بازداری می کند.

افزودن پشتیبانی یک حامی بین زانوها از کمر درد بازدارندگی کرده و کمک می کند لغایت کمر بهتر استراحت کرده و درد آن سریع تر التیام پیدا کند.

تحقیقات محدودی در باره گزینش بهترین بالش برای حالت خوابیدن به پهلو صورت گرفته است. یک پژوهش کوچک اثر داده است که بالش لاتکس از بین پنج گونه دیگر (فوم برجسته شکل، فوم معمولی، پلی استر، پر و لاتکس استاندارد) مناسب تر بوده و کمک اکثریت می کند. شرکت کنندگان در این مطالعه موارد بیشتری از گرفتگی گردن را هنگام به کارگیری بالش پر گزارش دیتا اند. دردهای برآمده از گرفتگی گردن در درازا روز پیوستگی داشته است.


بهترین بالش برای خوابیدن روی شکم


پر استرس ترین چگونگی خوابیدن برای کمر و گردن ، خوابیدن بر روی شکم است. بیمارانی که مشکلات منطقه کمر و ستون فقرات دارند و یا به تازگی یک جراحی در منطقه پشت و ستون فقرات خویش داشته اند، معمولا از طرف پزشکان شان از خوابیدن بر روی شکم منع می شوند.

در صورتی که خوابیدن بر روی شکم ترجیح داده می شود، بهترین بالش برای این حالت بالشی است که نسبتا مسطح باشد و یا باید سر بطور سر راست روی تشک قرار بگیرد لغایت گردن و راز کشیده نشوند. در این وضعیت، بیشتر مواقع بهتر است که بالش نسبتا مسطح دیگری پایین شکم یا لگن قرار دیتا شود تا به پائین کمر کمک شود الی جهت گیری طبیعی خود را حفظ کند.


بهترین بالش برای چگونگی خوابیدن ترکیبی


افراد با عادات خوابیدن در وضعیت های مختلف شدنی است نسبت به شیوه خوابیدن خویش برای گزینش بهترین بالش به تعقیب بالش بلندتر یا بالش ناچیز بلندی تر بگردند. بالشی با ترکیبی از پرکننده های مختلف و یا بالش پوسته گندم سیاه نیز ممکن است مفید باشد. بالش های چند منظوره به شکیبیدن بسیار اثناء خوابیدن به پشت زیادی بلند و به اثناء خوابیدن به پهلو خیلی اختصار خواهند بود.

به هر حال، برای افرادی که وضعیت خوابشان در طول شب بارها تغییر می کند، بهترین بالش یک بالش ترکیبی است. این کسان باید تحت هر شرایطی از بالش پر دوری کنند، چرا که با یک بالش پر، هرگز خوابی آسان نخواهند داشت. به کارگیری بالش های ارگونومیک بهترین گزینه برای این افراد است. بالش های ارگونومیک معمولا در مقابسه با بالش های معمولی شکل متفاوتی دارند. بر خلاف بالش های معمولی این بالش ها میان پر شده ای ندارند و وسط آن ها برای پیمان دادن سر در حالت صحیح به چهره دندانه دار طراحی شده است.

موضوع :
برچسب ها : انواع مدل خوابیدن,گذاشتن دست زیر سر هنگام خواب,مدل خوابیدن دونفره,

+ نوشته شده در 1398/3/24ساعت 13:30 توسط علی حجتی | تعداد بازديد :0

۵ نکته مهم در خرید خانه

خریدن منزل یک شغل هیجان انگیز و در همان سان کمی ترسناک است. این شغل علاوه بر اینکه به معنای سرمایه‌گذاری برای آینده است، به معنای تعهد برای ابقاء در یک فضا حتی برای مدتی طولانی نیز هست. پیش از اینکه برای خرید خانه تصمیم بگیرید، باید اطمینان حاصل کنید که یک تصمیم آگاهانه گرفته اید. تصمیمی که نه تنها بر بنیاد زیبایی منزل باشد و نه تنها به انگیزه اینکه که می‌خواهید خانه‌ای برای خودتان داشته باشید.در پیوسته چند نکته آمده است که ضروری است قبل از خرید خانه در نظر بگیرید:


۱-وضعیت مالی شما


فقط به این انگیزه که واجد شرایط وام هستید نباید وام بگیرید. از سوی دیگر اگر اندیشه می‌کنید که نمی‌توانید وام بگیرید چه بسا دارید اشتباه می‌کنید.


۲-قدمت خانه


قبل از اینکه خانه‌ای را بخرید باید تا جایی که می‌توانید در مورد آن اطلاعات جمع آوری کنید. حتی مسائل و مشکلاتی که در گذشته وجود داشته‌اند و اکنون حل شده‌اند هم می‌توانند درک و بینشی نسبت به مسائلی که شدنی است چند سنه آینده با آنها روبرو شوید، ایجاد کنند. با دقت خانه را وارسی کنید و نتایج کارتان را بررسی کنید. اگر مورد مشکوکی در خانه بود آن را نادیده نگیرید.


۳-محله


یک خانه ی بی اندازه اگر در برزن ی احسان نباشد، پسندیده نیست. بنابراین پیش از خرید منزل در باره محله ی آن هم تحقیق کنید. از همسایه‌ها در مورد برزن و مشکلاتی که تا به حال در آن هستی داشته سؤال کنید.

همچنین رسیدگی کنید که آیا منزل دانش یا باشگاه هستی دارد یا نه. اگر فرزندی دارید در باره مدرسه‌های محل و آموزگار هایشان پژوهش و رسیدگی کنید. ممکن است بخواهید با اعضای انجمن اولیا و مربیان و یا والدین بچه‌های مدرسه دیدار و گفتگو کنید الی بیشتر در باره حال و هوای مدرسه بدانید. ظاهر برزن نیز مهم است. بی گمان اخ ندارید در محله‌ای حیات کنید که تنها خانه‌ای که فرو نریخته است خانه ی شما باشد!


۴-وسایل همراه با خانه


اگر صاحبان خانه بعضی از اسباب و وسایل شان را به به اتفاق خانه می‌فروشند؛ قبل از اینکه قرارداد را امضا کنید، شما و فروشنده باید دقیقاً بدانید که چه چیزهایی به اتفاق با منزل به فروش می‌رسد. اگر می‌خواهید خیالتان آسان باشد لیست آنها را در قراردادتان بنویسید.


۵-عوامل مزاحم


هر خانه‌ای ایرادهایی هم دارد. مثلاً شدنی است وقتی روی پله‌ها قدم می‌گذارید سر و صدا کنند و یا مثلاً گربه ی همسایه دوست داشته باشد روی بالکن منزل ی شما لم بدهد و استراحت کند. حتی اگر به یک منزل ی نو هم بروید، باز هم ممکن است با خانه ی جدید و یا محله ی جدید مشکلاتی داشته باشید.

اما نهایت تلاشتان را بکنید که پیش از اینکه خانه را بخرید، تفاوت بین مسائل آزاردهنده ی حقیر و مسائلی که موجب فسخ قرارداد می‌شوند را متوجه شوید. به عنوان مثال راز و صدا و ترافیک ناشی از تعطیل شدن مدرسه، مسئله‌ای نیست که موجب فسخ قرارداد شود.

موضوع :
برچسب ها : راهنمای خرید آپارتمان,نکته های خرید خانه,نکات حقوقی مهم در خرید آپارتمان,

+ نوشته شده در 1398/3/18ساعت 2:40 توسط علی حجتی | تعداد بازديد :1

بهترین اپلیکیشن‌ های سلامتی و تناسب اندام

بیشتر ما موعد زیادی را با تلفن خود می‌گذرانیم. اگر اسکرول کردن روی گوشی یک ورزش المپیکی بود الی اکنون حتما یک مدال برده بودیم! اگر فکر می‌کنید گشت زدن در فضای مجازی یا بازی کردن و چت کردن، فقط کاری است که با گوشی موبایل‌تان می‌توانید سپریدن بدهید، در اشتباه هستید. باور کنید تلفن‌ همراه‌تان می‌تواند به شما کمک کند حیات شادتر و سالم‌تری داشته باشید، فقط باید بدانید کدام اپلیکیشن را دانلود کنید. پیش از اینکه خود را گرفتار شلوغی بازار اپلیکیشن‌ها بکنید، بهتر است به فهرستی که ما برایتان جاسازی کرده‌ایم نگاهی بیندازید.


تناسب اندام

۱. اپلیکیشن Couch to 5K
اگر می‌خواهید دویدن را شروع کنید، ولی نمی‌دانید باید از کجا و چطور به آن بپردازید، این اپلیکیشن پاسخگوی احتیاج شماست. یک برنامه‌ی ورزشی ۸ هفته‌ای به‌صورت مجانی دراختیار شما پیمان می‌گیرد تا با سه روز تمرین در هفته، خویش را برای مسابقات ماراتُن حاضر کنید.

۲. اپلیکیشن Blogilates
شما در این اپلیکیشن به تمام ویدئوهای ورزشی Cassey Ho که مربی مشهوری است دست پیدا می‌کنید. همین‌طور یک مجلس آنلاین و تقویم تمرینی ماهانه نیز دراختیار شما خواهد بود.

۳. اپلیکیشن Zombies, Run
وقتی قرار باشد در هر مرحله از دویدن یک مأموریت را به آخر برسانید، این پیشه جالب‌تر خواهد شد. مأموریت شما جمع‌آوری تعدادی نمونه ها و محافظت از انسان‌ها در قبال زامبی‌ها است. دلیل خیلی خوب وجود دارد که این اپلیکیشن به‌مدت دو هفته به بهترین اپلیکیشن تناسب اندام در آیتونز تبدیل شده بود.

۴. اپلیکیشن Fitnet
این اپلیکیشن برای افرادی است که وقت رفتن به باشگاه را ندارند. در این اپلیکیشن، برنامه‌های تمرینی ۵-۷ دقیقه‌ای را تماشا می‌کنید که نیازمند صرف سررسید زیادی هم نیستند. همین‌طور می‌توانید به کمک این اپلیکیشن سلفی‌های خیلی نکویی هم بگیرید.

۵. اپلیکیشن Sworkit
در این اپلیکیشن گونه ها ورزش‌ها مشابه حرکات قدرتی، یوگا، تمرین های هوازی و کششی را از ۵ دقیقه تا یک ساعت پیدا خواهید کرد. اگر پرداخت درون‌برنامه‌ای سپریدن بدهید می‌توانید تمرینات شخصی‌سازی‌شده‌ای دریافت کنید که با تکرار و تمرکز روی قسمت‌های مشخصی از بدن سپریدن دهید.

۶. اپلیکیشن Motion Traxx
گوش کردن به موسیقی می‌تواند لذت بیشتری به برنامه ورزشی شما بدهد، اما تنظیم یک لیست خواست خوب کار مشکلی است. این اپلیکیشن در اینجا به کار شما می‌آید. این سرویس برنامه‌های بهترین مربیان را با موسیقی تلفیق کرده لغایت بتوانید در هر فاز تمرین خویش به بهترین موسیقی گوش بدهید.

۷. اپلیکیشن StrongLifts 5×5
دیگر نیازی به حمل کاغذ و مداد در باشگاه ندارید. این اپلیکیشن، تمرینات، شمار تکرارها و زمان‌های استراحت بین سِت‌ها را ثبت می‌کند. بنابراین می‌توانید تنها روی اتمام صحیح تمرینات تمرکز کنید.

۸. اپلیکیشن Strava Running and Cycling
اگر دوچرخه‌‌سوار یا دونده‌ی ماهری هستید، به وسیله‌ای دربایستن دارید که واپسین رکوردهای شما را ثبت کند؛ هیچ اپلیکیشنی به‌اندازه‌‌ی این اپلیکیشن چنین امکاناتی ندارد. این سرویس فاصله طی‌شده، سرعت، ارتفاع، کالری سوزانده‌شده، تپش و نیرو قلب را ثبت می‌کند. در پایان نیز تمام این اطلاعات را تو یک دیاگرام گرافیکی قشنگ ثبت می‌کند و به شما پرتو می‌دهد.

۹. اپلیکیشن Spotify Running
شاید اپلیکیشن خویش اسپاتیفای را روی گوشی خود داشته باشید. اما این سرویس، سرعت شما را می‌سنجد و آهنگ و توان صدا را با پروا به آن تنظیم می‌کند.

۱۰. اپلیکیشن Daily Yoga
با این سرویس هرگز از یوگا خسته نخواهید شد. نمایش بیش از ۵۰ کلاس که به‌صورت اچ‌دی فیلم‌برداری شده‌اند، دراختیار شما قرار دارد که هر جلسه روی یک سوژه خاص تمرکز دارد: افزایش انعطاف پذیری تن یا افزایش قدرت سرنوشت وسط بدن. همچنین مجموعه‌ای از ۵۰۰ حرکت یوگا دراختیار شما پیمان دارد.
موضوع :
برچسب ها : اپلیکیشن کاهش وزن فارسی,بهترین اپلیکیشن لاغری فارسی,برنامه تناسب اندام برای ایفون,

+ نوشته شده در 1398/3/18ساعت 2:34 توسط علی حجتی | تعداد بازديد :1

طرز تهیه ادویه کاری خانگی

پودر کاری احد از ادویه‌های درهم پرطرفدار است که از ساحل هم قرار اخذ مجموعه‌ای از ادویه‌های خوشبو درست می‌شود. این ادویه خوش مزه در اغلب غذا‌ها از خورش مرغ گرفته الی گونه ها خورش‌های سبزیجات مورد بهره‌گیری قرار می‌گیرد.


ادویه کاری در واقع از کشور هندوستان می‌آید. این ادویه به دلیل اقبالی که در سراسر عالم داشته است بسیار پر بهره‌گیری و متنوع است. شما اگر به ادویه فروشی‌های گوناگون راز بزنید بعضی‌ها می‌گویند ۱۴ ادویه بعضی‌ها ۷ ادویه و برخی هم می‌گویند که ۳۰ ماده مختلف را در این ادویه استفادده کرده‌اند، ولی چقدر حرف‌های آن‌ها صحت دارد و مواد ساختن دهنده آن لغایت چه مرز می‌تواند گوناگون باشد. برای اینکه یک ادویه کاری آمیخته درست کنیم ابتدا باید ببینم مواد اصلی آن چیست، چون ما می‌خواهیم پایه پیشه را به شما بیاموزیم.

چه چیزی در پودر کاری وچود دارد؟

از آنجایی که اصطلاح کاری در هند یک اصطلاح کلی است شما یک ادویه آمیخته را با ترکیبات مختلفی پیدا خواهید کرد که بسته به محلی دارد که شما در آن زندگی می‌کنید. مثلا در کشور خودمان ادویه آبادان با ادویه مشهد قدری تفاوت دارد. ادویه‌های زعفرانی بیشتر در مشهد هستند که به راستی سخیف ایرانی ادویه کاری است. در آبادان هم انواع ادویه البته با بافتی زیاد ریزتر نسبت به ادویه مشهد هستی دارد.

ادویه کاری دربرگیرنده یک پایه با مواد زیر است:

 • زردچوبه
 • تخم گشنیز
 • زیره
 • فلفل چیلی
سایر موادی که می‌توان اضافه کرد عبارتند از:

 • تخم شنبلیله
 • زنجبیل
 • سیر
 • رازیانه
 • زیره سیاه
 • دارچین
 • میخک
 • خردل
 • جوز هندی
 • فلفل سیاه
 • لیموی عمانی
 • انبه
 • هل
 • گیاه کاری
وقتی که بتوانید ادویه پایه را صحیح کنید می‌توانید سیار مواد را به دلخواه اضافه کنید. لیموی عمانی در کشور ایران و انبه هم در بعضی نقاط استفاده می‌شود.


چگونه یک کاری خانگی درست کنیم؟

برای تصحیح کردن ادویه کاری ابتدا باید ادویه‌ها را بو بدهیم یا برشته کنیم. برشته کردن ادویه چندی از روغن آن‌ها را آزاد می‌کند و آمیخته را خوشبوتر می‌کند. برخی از ملت هند اصلا از ادویه پودری استفاده نمی‌کنند بلکه برای تصحیح کردن مواد ادویه‌ها را به صورت کاملا درسته در ماهیتابه می‌ریزند و بعد از برشته کردن روغن و سایر مواد را اضافه می‌کنند. به این صورت مخلوط شما خیلی پر ادویه می‌شود و مهار میزان طعم آن کمی سخت می‌شود. پس از بو دادن ادویه آن‌ها را خنک سپس پودر کنید. البته اگر ادویه به شکل کامل ندارید و تنها پودر آن را دارید می‌توانید این مرحله را کنار بگذارید و به سادگی از پودر آن‌ها بهره‌گیری کنید.

طرز جاسازی ادویه کاری ساده برای جاسازی ۸ قاشق ادویه:

پودر تخم گشنیز: ۱ قاشق غذاخوری
زیره سبز: ۱ و ۱/۲ قاشق چایخوری
زردچوبه: ۱ قاشق چایخوری
فلفل سیاه: ۱/۲ قاشق چایخوری
پودر چیلی: ۱/۲ قاشق چایخوری
پودر زنجبیل: ۱/۲ قاشق چایخوری

طرز تهیه:
۱. در یک کاسه کوچک همه پودر‌ها را ریخته و با یک ویسک حقیر یا چنگال مخلوط کنید.‌
۲. می‌توانید آن‌ها را فورا بهره‌گیری کنید یا در یک ظرف در دار در مکانی خشک و خنک به مدت سه ماه حفاظت کنید.
موضوع :
برچسب ها : طرز تهیه ادویه ۲۴ قلم,طرز تهیه ادویه مرغ و ماهی,طرز تهیه ادویه پاستارمی,

+ نوشته شده در 1398/3/11ساعت 1:22 توسط علی حجتی | تعداد بازديد :1

آداپتور (منبع تغذیه) دوربین مدار بسته

سیستم های دوربین مدار بسته بگونه ای طراحی شده اند که با ولتاژ 12 ولت DC  کار می کنند و باتوجه به اینکه ولتاژ برق شهری 220 ولت AC  است نیازمند به یک منبع تغذیه جهت تبدیل ولتاژ 220 به 12 ولت هستیم. در این میان آداپتور یا همان منبع تغذیه وظیفه تبدیل برق ۲۲۰ ولت شهری به ۱۲ ولت مورد نیاز دوربین مدار بسته با آمپرهای متفاوت را دارد ، دوربین مداربسته های موجود معمول در بازار اکثرا ۱۲ ولت هستند و با توجه به تعداد دوربین ها می توان از آداپتور هایی با آمپر های 1، 2، 3 ، 4، 5، 10، 15، 20، 30، استفاده نمود.


انتخاب منبع تغذیه (آداپتور) مناسب برای پروژه های اجرایی در دوربین های مداربسته

به طور عمومی دوربین های مدار بسته مصرفی بین 0.5 الی 1 آمپر دارند و درصورتیکه که دوربین حائز دید در شب باشد مصرف هر دوربین 1 آمپر است برآیند اینکه بهتر است برای هر دوربین 1 آمپر در نظر بگیرید. البته با توجه به مقدار طول کابل برق لغایت 2 آمپر نیز متغییر است و در ضمن تعداد LED های دیدن در شب میتواند بر روی مصرف دوربین تاثیر داشته باشه.
بنابراین می نا جهت تضمین و پیشگیری از برپایی نویز و اختلال، برای هر دوربین مدار بسته یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۱ آمپر بهره‌گیری کرد یا برای هر سری از دوربین های مداربسته یک منبع تغذیه مرکزی بهره‌گیری کرد.
نکته: در خرید آداپتور برای دوربین مداربسته بایستی به این مسئله توجه کرد که آداپتور بایستی دارای پالایه نویز گیر باشد و برق خروجی را رگوله کند.
مثال: برای تامین برق مصرفی یک سیستم مداربسته با 4 عدد دوربین دیدن در شب از یک منبع تغذیه 12 ولت 5 آمپر کاربرد کرد، یا برای تامین برق مصرفی یک سیستم نظارتی با 8 شماره دوربین دیدن درشب از یک منبع تغذیه 12 ولت 10 آمپر بهره‌گیری کرد. 
حال این سوال قبل می آید که چه دلیلی هستی دارد که برای یک سیستم نظارتی که مثلا 8 آمپر احتیاج دارد از یک منبع تغذیه 10 آمپری کاربرد نماییم ؟
جواب: همواره بایستی دقت کرد با توجه به کاهش راندمان آداپتور در طول زمان، بهتر است 30 درصد بالاتر از آمپر محاسباتی در سیستم های مداربسته بهره‌گیری کرد لغایت سیستL در ریسک پایین تری قرار بگیرد و عمر سیستم بالاتر برود. بسیاری از ویرانی های دوربین مداربسته و اشکالات رایج به دلیل عدم استفاده از آداپتور مناسب می باشد.
دلایل استفاده از منبع تغذیه بالاتر از نیاز، بالا بردن بهره وری منبع تغذیه و همچنین بیشتر شدن عمر مفید منبع تغذیه دوربین مداربسته و از کل مهمتر استاندارد و واقعی نبودن و نا مرغوب بودن برخی از این منبع تغذیه های دوربین مدار بسته موجود در بازار است آفت دیدن منبع تغذیه در سیستم های مداربسته زیاد رایج است. علت این امر معمولا، انتخاب منبع بدون توجه به کیفیت آنها و یا با آمپراژ پایین تر از استاندارد است.
بایستی سعی شود در خرید آداپتور دوربین مداربسته از برند های معتبر آداپتور که در بازار دوربین مداربسته هستی دارد خرید شود. زیرا دارای استاندارد های بهتر و خدمات بعد از فروش مطمئن تری هستند.
حالا که شیوه گزینش و گونه جنس منبع تغذیه را متوجه شدیم بهتر است کمی درباره مزایا و معایب برگزیدن منبع تغذیه مرکزی و جداگانه سیستم دوربین مدار بسته اندکی خدمت شما توضیح دهیم :

 گزینش منبع تغذیه مرکزی بهتر است و یا آداپتور مجزا؟

در هنگام نصب سیستم مدار بسته درباره گونه منبع تغذیه می تاب از دو طریق استفاده کرد :

1- برای هر دوربین مدار بسته به صورت جداگانه یک منبع تغذیه گذاشته شود.

2- برای تمامی دوربین ها از یک منبع تغذیه مشترک (مرکزی) استفاده شود.

۱-آداپتور (منبع تغذیه) مرکزی

مزایا آداپتور (منبع تغذیه) مرکزی:
 • راندمان و تضمین عمر بالای آداپتور های مرکزی نسبت به آداپتور های تک آمپر متصل به دوربین مدار بسته.
 • در سیستم سیم کشی دوربین مدار بسته برق انتقالی تنها ۱۲ ولت است و این بازداری از خطرهای احتمالی در سیستم دوربین مدار بسته را بسیار تفریق می دهد.
 • باعث می شود پیشه از نظر فیزیکی مرتب تر و شکیل تر باشد.
 • عیب یابی و رفع خرابی در منبع تغذیه دوربین مدار بسته بسیار تندتر صورت می پذیرد.
 • در صورت کناره هم بودن کابل کواکسیال تصویر و کابل برق که تامین کننده برق منبع تغذیه است، هیچ گونه نویزی بر روی تصویر دوربین مدار بسته نمی افتد زیرا ولتاژ DC 12 ولتی  هیچ وجه جریان القایی در خود برپایی نمی کند و مانند ولتاژ 220 ولت AC نیست.
 • از کل مهمتر هزینه نصب یک آداپتور (منبع تغذیه ) مرکزی کمتر و به صرفه تر از نصب تک تک منبع تغذیه برای هر دوربین مدار بسته است اما بایستی به این مسئله پروا کنید که هزینه را فدای کیفیت و صحیح اتمام دادن در نصب و اجرای سیستم دوربین مداربسته خویش نکنید.
معایب آداپتور (منبع تغذیه) مرکزی :

 • هزینه کابل کشی تا 20 درصد افزایش پیدا می کند. به این ترتیب که شما نیاز دارید در ساحل هر متر از کابل کواکسیال که نصب می شود به همان میزان کابل برق را عبور دهید و این می تواند خرج کابل کشی شما را درنگ درصد افزایش دهد.
 • در چهره بروز سخت برای آداپتور (منبع تغذیه ) تمامی دوربین ها از کار می افتد که این مسئله ریسک شما را چندین مساوی می کند.
 • در صورت استفاده از سیم های غیر استاندارد در سیم کشی در سیستم های دوربین مدار بسته (مثلا به کارگیری سیم برق آلمینیومی به جای سیم برق مسی) در گذرگاه های طولانی به علت انتقال برق به صورت ۱۲ ولت افت ولتاژ خیلی زیادی رویداد می افتد که عامل بسیاری از ویرانی ها و ایرادهای ارسالی به گارانتی دوربین های مداربسته همین مسئله می باشد به همین علت در خرید کابل دوربین مداربسته باید زیاد دقت شود.
۲- آداپتور (منبع تغذیه ) مجزا

مزایا آداپتور (منبع تغذیه) مجزا :
 • در صورت خاموش شدن هر دوربین مداربسته رفع و یا جایگزینی منبع تغذیه خراب مربوطه راحتر خواهد بود. همچنین شما می توانید با قرار دادن یک آداپتور دوربین مداربسته به چهره رزرو حاضر هر نوع خرابی و ایراد در سیستم خود باشید که خرید یک آداپتور 2 آمپر می تواند هزینه زیاد کمتری داشته باشد.
 • با توجه به تقرب آداپتور به دوربین افت ولتاژی بوجود نمی آید و در مسیرهای طولانی بهترین روش کاربرد در آداپتور تک تک می باشد.
 • ریسک پذیری سیستم تفریق می یابد و در چهره خرابی 1 عدد از آداپتور های دوربین مداربسته تمام سیستم شما تحت کارایی پیمان نمی گرفت.
 • به علت قطع برق ۲۲۰ ولت دیگر افت ولتاژی نخواهیم داشت.
 • به هر دلیلی پس از خرابی آداپتور (منبع تغذیه ) تنها یک دوربین مداربسته از پیشه می افتد.
 • هزینه سیم کشی منبع تغذیه برق دوربین مدار بسته، ذیل تر می آید.

معایب آداپتور (منبع تغذیه) مجزا :
 • به کارگیری آداپتور (منبع تغذیه) تک آمپر معمولا با توجه به عمر زیاد کوتاهی تری که نسبت به آداپتور های صنعتی دارند رهنمود می شود کمتر کاربرد شود.
 • در صورت استفاده از کابل های بی کیفیت و طاقت مرغوب برقی در گذرگاه سیستم دوربین مداربسته احتمال  ایجاد نارسایی بعدها زیاد اغلب است چون باعث داغ شدن زیاد و گمان کردن آتش سوزی بسیار بسیار است.
 • از عقیده نصب به مراتب سررسید گیر تر و مشکل تر است نسبت به آداپتور مرکزی.
راه حل:

پیشنهاد می نماییم در سیستم های مداربسته حقیر با کابل کشی کم از منبع تغذیه مرکزی و در کابل کشی های بزرگ از منبع تغذیه مجزا استفاده کنید.

در صورتی که در پروژه خویش به نصب دوربین مدار بسته گردان  احتیاج دارید حتما باید از منبع مجزا برای دوربین های (PTZ) کاربرد کنید چراکه معمولا دوربین های گردان با ولتاژ 24 ولت شغل می کنند و اداپتور مختص به خویش را دارند. 

البته لازم به بیان است توضیحات فوق بیشتر مربوط به بستر سازی دوربین های آنالوگ است و در دوربین های تحت شبکه(IP)می طاقت به شیوه های مختلف دیگری عمل نمود. برای مثال در دوربین های مداربستهPOEتامین برق مصرفی دوربین ها می تواند از راه سوئیچPOEو یا دستگاهNVRای که حائز پورت هایPOEهستند، بهره‌گیری نمود. بدین ترتیب برق دوربین ها از طریق سوئیچ و یا دستگاه ضبطNVRتامین می گردد.

 

انتخاب آداپتور در دوربین های تحت شبکه

استفاده از سوییچ های POE
در انتخاب نوع تغذیه دوربین های مدار بسته تحت شبکه می توان تغذیه دوربین ها را از سوییچ هایی کاربرد کرد که علاوه بر انتقال داده می تواند ولتاژ را نیز به دوربین بوسیله همان کابل شبکه انتقال دهد که در رنگ بندی کابل (زوج قهوه ای – سفید قهوه ای) این پیشه را انجام می دهند.


مزایا:

 • راحتی در نصب و اجرا
 • عیب یابی راحت تر
 • استاندارد تر بودن گونه ولتاژ و آمپر و خرابی کمتر
 

معایب :

 • هزینه زیاد بالاتر
 • در مسیرهای خیلی  طولانی  امکان افت ولتاژ هستی دارد.
 • استفاده از سوییچینگ معمولی ( مانند دوربین های آنالوگ)
 • می طاقت بوسیله پاورهای DC برق را به چهره مجزا به دوربین های تحت شبکه رساند.

منبع : الکاو
موضوع :
برچسب ها : نصب منبع تغذیه مرکزی دوربین مداربسته,نصب منبع تغذیه مرکزی دوربین مدار بسته,قیمت آداپتور مرکزی دوربین مداربسته,

+ نوشته شده در 1398/3/10ساعت 13:00 توسط علی حجتی | تعداد بازديد :1

گردشگری پزشکی

یکی از گونه ها مختلف توریسم که امروزه نیروی قدرتمندی در اقتصاد کشورهای مبتنی بر گردشگری عمل می کند، گردشگری پزشکی است.بسیاری از کشورها با پروا به اینکه از استعدادهای پزشکی برخوردار بوده، هزینه شفا زیر تری نسبت به سایر جاهای عالم دارند و از آلت به روز و مناسبی در این دامنه برخوردارند می توانند در توریسم پزشکی جا پای خویش را محکم کرده و سرشناس پرطمطراق برای خود دست و پا کنند. این کشورها هر ساله میزبان گردشگرانی پرشماری هستند که به علت اخذ خدمات درمانی به آنها مراجعه می کنند.


برزیل، جراحی های زیبایی


قطب اصلی جراحی های زیبایی از ۴۰ سنه قبل تا به حال کشور برزیل است و بیشتر از هر مملکت دیگری متخصص جراحی زیبایی در این مملکت وجود دارد. به جز سائوپائولو و ریودوژانیرو، حتی کوچکترین شهرهای برزیل مثل سانتوس نیز جراحی های زیبایی با بالاترین کیفیت انجام می شود. جراحان هیچ کشوری در عمل های زیبایی همانند عمل بینی، لیفتینگ صورت و تنه به پای جراحان برزیلی نمی رسند. البته خرج کیفیت شان را حسابی از شما می گیرند چرا که خرج این عمل ها کم و بیش ۳۵۰۰ الی ۶۵۰۰ دلار می باشد که البته نسبت به خیلی از کشورها هنوز هزینه پایینی محسوب می شود.


سنگاپور، جراحی های سیستم عصبی قلب، نسوان و زایمان


سنگاپور با پیشینه ترین کشور در توریسم پزشکی به حساب می آید که طبق رتبه بندی سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر از عقیده کیفیت خدمات پزشکی مقام نخست آسیا و ششم جهان را دارد. طیف مفصل خدمات درمانی تشخیصی با کیفیت بالا من جمله جراحی های عمومی، سیستم عصبی، قلبی عروقی لغایت انکولوژی، چشم پزشکی، ارتوپدی و گوارش باعث شده الی سالانه صدها هزار گردشگر رهسپار این کشور شوند. سنگاپور از پیشتازان پژوهش در خصوص کاربرد سلول های اساسی در شفا بیماری ها می باشد. سنگاپور از یکی از بزرگترین و مهمترین مراکز تحقیقاتی پزشکی در عالم با نام بایوپولیس برخوردار است که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شده و تاکنون نتایج درخشانی کسب کرده است.


کاستاریکا، جراحی های دهان و دندان


کاستاریکا گرد از پنج مملکت برتر در گردشگری پزشکی به حساب می آید که عمده شهرتش مدیون خدمات دندان پزشکی و  جراحی های دهان و دندان می باشد. البته این سرزمین در گستره جراحی های زیبایی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. این کشور سالانه پذیرای بیش از ۱۵۰ هزار توریست پزشکی می باشد که از مهم ترین منابع درآمد این مملکت به حساب می آید. براساس پسینیان آمارگرفتن وزارت بهداشت کاستاریکا، یک جراحی ترمیمی دهان و دندان در این مملکت نزدیک ۳۵۰ دلار خرج دارد. در حالی که همین جراحی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۱۲۵۰ یورو برای کسان آب می خورد.


پاناما، اغلب خدمات پزشکی


پاناما از ارزانترین کشورهای ارائه دهنده خدمات پزشکی است یعنی اغلب خدمات پزشکی این کشور۴۰ الی ۷۰ درصد ارزانتر از خدمات مثل در آمریکا می باشد. ارزانی و کم و بیش بودن به آمریکا مایه شده الی این کشور به گزینه نخست آمریکایی ها برای توریسم پزشکی تبدیل شود. با این حال از اروپا نیز گردشگران زیادی به این کشور می روند. درآمد اصلی مملکت از طریق گردشگری تامین می شود.


هند، بیماری های قلبی و ارتوپدی


هندوستان یگانه از بهترین کشورها برای توریسم پزشکی محسوب می شود. این کشور خدمات پزشکی را با بهترین کیفیت و کمترین خرج به بیماران ارائه می دهد. مریض خانه های نوین و مجهز، بهترین کادر درمانی و تشخیصی، فناوری،ها  ادوات و امکانات پیشرفته، این کشور را به یگانه از برترین کشورهای ارائه کننده خدمات پزشکی، به خصوص در رابطه با مرض های قلبی – عروقی و ارتوپدی تبدیل نمودهاست. این ویژگی ها مایه شده است الی توریسم پزشکی این مملکت سالانه رشدی سه درصدی داشته باشد. به گزارش اکونومیست، هند در سنه ۲۰۱۲ بیش از ۲٫۲ میلیارد دلار از طریق گردشگری پزشکی کسب درآمد کرده است. اصلی ترین مشتریان خدمات پزشکی این کشور، آمریکایی ها، کانادایی ها و اروپایی ها می باشند. خب معلوم است، یک عمل قلب باز در هند تقریبا  چند ده هزار دلار کمتر از کشورهای مبدا تمام می شود.


ترکیه، چشم پزشکی


ترکیه احد از بهترین کشورهای ارائه دهنده خدمات پزشکی در مقوله چشم پزشکی است. مزیت اصلی این مملکت ارائه خدمات درمانی-تشخیصی با کیفیت بالا و هزینه ای محدود حتی نسبت به کشورهای آسیایی می باشد.


تایلند، جراحی های زیبایی


تایلند از قطب های جراحی های زیبایی می باشد. خرج پیچیده ترین عمل های زیبایی در این مملکت از قیمت بلیت هواپیما هم کمتر است.


کره جنوبی، جراحی های ستون فقرات و سرطان


کره جنوبی از پیشرفته ترین کشورهای دانشمند از لحاظ فناوری است. این مملکت در تخصص جراحی های ستون فقرات و تشخیص و شفا سرطان حائز پیشینه درخشانی است. بیشتر بیمارستان ها و مراکز درمانی این کشور به طور کامل دیجیتالی بوده و پرونده پزشکی بیماران نیز به صورت الکترونیکی بایگانی می شود.


مالزی، طب پیشگیری


سالانه نیم میلیون گردشگر پزشکی به کشور مالزی سفر می کنند. شهرت اصلی این کشور ارائه دو پکیج گزیده تر به نام «مرد سالم» و «زن سالم» است. هدف این پکیج ها ارائه خدمات پیشگیرانه من جمله معاینات بالینی و آزمایشگاهی با هزینه ای ذیل می باشد. خرج این برنامه تنها ۳۴۰ دلار است، در حالی که در آمریکا همین برنامه ۲۵۰۰ دلار تمام می شود.

موضوع :
برچسب ها : گردشگری پزشکی در ایران,صنعت گردشگری سلامت,گردشگری سلامت در جهان,

+ نوشته شده در 1398/3/9ساعت 20:32 توسط علی حجتی | تعداد بازديد :1

رجیستر کردن گوشی های همراه مسافری

با اجرایی شدن طرح رجیستری گوشی‌های به اتفاق در ایران، در این مطلب نحوه‌ی رجیستر کردن گوشی‌های به اتفاق مسافری را آموزش می‌دهیم.


از تاریخ ۱۴ آذر ماه امسال، گوشی‌های برند اپل (تمامی مدل‌های آیفون)، مشمول طرح رجیستری شده بودند. طرح رجیستری، برای جلوگیری از قاچاق گوشی تلفن همراه، تحقق حقوق مصرف‌کنندگان، واردکنندگان قانونی و فروشندگان مجاز پیاده‌سازی شده است. فاز دوم این طرح نیز از تاریخ ۸ دی نخست شد و به این ترتیب همگی مدل‌های گوشی تلفن به اتفاق گوگل پیکسل، بلک‌بری و موتورولا مشمول این طرح شدند. در پیوسته نیز سایر برند‌های موبایل وارد طرح رجیستری خواهند شد لغایت تنها نمونه‌هایی که به‌صورت قانونی وارد کشور می‌شوند یا مواردی که کاربران شخصا اقدام به پرداخت هزینه‌ی رجیستری آن‌ها می‌کنند، در شبکه‌ی کشوری قابل استفاده باشند.

دراین‌میان، گرد از سوالاتی که مطرح می‌شود، درباره شیوه رجیستر کردن گوشی‌هایی بود که به‌صورت مسافری و برای استفاده شخصی وارد کشور می‌شد. بنابر قوانین سازمان تنظیم آیین نامه و ارتباطات رادیویی، هر شخص می‌تواند یک گوشی تلفن به اتفاق را با خویش به ایران بیاورد و اگر این گوشی از برندهای مشمول طرح باشد باید در شبکه ایران، رجیستر شود. بهترین و آسان‌ترین گذرگاه برای رجیستر کردن گوشی‌های به اتفاق مسافری، در تقسیم باژگاه اثناء ورود به مملکت است. به این ترتیب که مسافران با مراجعه به دفاتر باژگاه مستقر در فرودگاه یا پایانه‌های مرزی، گوشی تلفن به اتفاق خویش را اظهار و تعرفه و عوارض گمرکی آن را پرداخت می‌کنند و به این ترتیب گوشی تلفن همراه آن‌ها در شبکه ایران، ثبت می‌شود. تعیین میزان تعرفه و عوارض واردات، به عهده باژگاه جمهوری اسلامی ایران است. پس از پرداخت حقوق گمرکی گوشی، برای مسافر، پروانه گمرکی صادر می‌شود و لازم است که رهنورد رسیدها را الی مرحله نهایی ثبت تلفن همراه، در نزد خویش نگاه دارد.

اما اگر رهسپار در هنگام ورود به کشور، به هر دلیل کامیاب به اظهار گوشی به اتفاق خویش به باژگاه نشد، باید ازطریق سامانه‌ همتا،‌ این پیشه را انجام دهد. البته این نکته را نیز باید دلخواه داشت که رهسپار تنها الی ۳۰ روز پس از ورود به مملکت فرصت ثبت گوشی تلفن همراه خود را در این سامانه دارد و اگر ظرف این مدت گوشی خویش را رجیستر نکند، باژگاه جمهوری اسلامی ایران هیچ مسولیتی برای رجیستر کردن این گوشی نخواهد داشت. در نخستین قدم، برای ثبت تلفن همراه، باید به وب‌سایت همتا و دسته ثبت‌ ویژگی بین‌المللی تلفن به اتفاق وارد شود:

در این بخش، کاربر باید کد ۱۵ رقمی IMEI را که در پشت جعبه گوشی درج شده، وارد کرده و سپس کد امنیتی را وارد کند و دکمه پیوستگی را خپگی دهد. در بخش بعدی، کاربر باید برند تلفن همراه، مدل و مشخصات فنی گوشی را وارد کند. به‌طور مثال، اگر گوشی شما آیفون ایکس ۲۵۶ گیگابایت باشد، باید در تقدیر برند گزینه اپل، در تقدیر مدل، iPhone 256GB و در سرنوشت مشخصات فنی، گونه گوشی را از میانی گزینه‌هایی که در منو قرار دارد، گزینش کنید:

به این نکته پروا داشته باشید که کد IMEI و تمام مشخصات گوشی را با دقت هرچه تمام‌تر وارد کنید زیرا اگر در وارد کردن اطلاعات اشتباه کنید، به هیچ‌ عنوان وجه پرداختی شما مسترد نخواهد شد. در دسته بعدی، اطلاعات رهسپار به همراه شماره تلفن همراه رهسپار باید وارد شود. دقت داشته باشید که حتما اطلاعات فردی که وارد کشور شده باید در این تقدیر وارد شود و همچنین شماره تلفن همراه وارد شده، باید به نام شخص رهسپار باشد. اگر اطلاعات شخصی غیر از رهنورد در این دسته وارد و هزینه پرداخت شود، گوشی در شبکه ایران رجیستر نخواهد شد
موضوع :
برچسب ها : هزینه رجیستر گوشی مسافری,هزینه رجیستری گوشی مسافری,رجیستری گوشی مسافری,

+ نوشته شده در 1398/3/8ساعت 11:21 توسط علی حجتی | تعداد بازديد :5

انواع تشک ضد زخم بستر

تشک ضد زخم بستر گونه ها مختلفی دارد و به کارگیری هر کدام از این گونه ها گوناگون می تواند برای شرایط اخص فرد سودمند باشد. با این حال گونه ها اصلی آن اندک هستند و رسیدگی و مطالعه مشخصات این تشک ها می تواند به گزینش درست خریداران کمک نماید.


انواع تشک ضد زخم بستر پسندیده برای بستری های طولانی 


ویه تشک های کاهش دهنده خپگی می توانند آسایش بیشتری در بستر برای فرد برپایی کنند و احتمالاً بتوانند زخم های برآمده از تنگنا را شفا داده یا متعلق به ها پیشگیری کنند. گونه ها مختلفی از رویه های تشک ضد زخم بستر هستی دارند که هر کدام برای وضعیت و شرایطی خاص پسندیده هستند.


اما بسته به این که جنس رویه تشک چه چیزی باشد، می تواند مشکلاتی را ایجاد نماید که سه باره از مهمترین آن ها به شرح زیر می باشند:

برخی از مواد یا روکش های پلاستیکی آن ها ممکن است مایه گرم شدن و عرق کردن شود.

رویه تشک ضد زخم بستر ممکن است مایه شود ارتفاع تشک بالا برود و در چهره عدم قابلیت تنظیم بلندی اریکه خواب یا تشک بیمار، می تواند حرکت کردن، بلند شدن و خوابیدن روی تخت را برای بیماری که خودش قادر به جنبش است دشوار نماید.

برخی رویه ها سطح انتقال ناپایدارتری دارند. به عبارت سایر روی تشک مریض سر می خورند.

یک تشک بیمارستانی استاندارد، ممکن است برای شخص راحتی کافی نداشته باشد بخصوص اگر او مدت موعد زیادی را در بستر می گذراند. بطور نمونه ممکن است تشک او بیش از اندازه سفت و غمگین باشد، یا روکش پلاستیکی تشک موجب گرم شدن و عرق کردن فرد شود. هم اختناق و هم نم موجب شکل گیری زخم بستر در بیماران بستری می شود.


بسیاری از بیماران مختصر تحرک از رویه تشک کاهش دهنده تنگنا یا لایه ای روی تشک موجود کاربرد می کنند. یا شدنی است پرستار شخص به او پیشنهاد نماید که از یک لایه تشک ضد زخم بستر استفاده نماید تا زخمی ناشی از خفگی را شفا ببخشد. اما انواع مختلفی از رویه های تشک ضد زخم بستر در بازار موجود است که هر کدام برای وضعیتی پسندیده هستند، در پیوسته با 4 گونه از این تشک ها آشنا خواهیم شد:انواع تشک های ضد زخم بستر


۱- فوم تفریق دهنده فشار

انواع فوم های زون بندی شده 5 ناحیه ای می توانند اختناق وارد شونده بر تقدیر های پرفشار تن را انتقال دیتا و فشارهایی را که می توانند موجب زخم بستر و مشکلات زیاد دیگری برای سلامتی فرد شوند تفریق می دهند.


نحوه عملکرد

ساخت سلول مفتوح اخص وزن شخص را پخش می کند، که باعث تفریق نقاط خفقان می شود.


دو نوع اصلی تشک های زون بندی شده فوم لاتکس و فوم ویسکوفوم الاستیک (که به اسم فوم هوشمند نیز شناخته می شود) هستند.


می تواند بر پیشگیری و شفا گونه ها مشخصی از زخم های بستر کارساز باشد.


دغدغه های اصلی

به نظر بعضی ها فوم هوشمند یا مموری فوم ها بیش از اندازه گرم هستند. فوم لاتکس از این لحاظ بهتر است و قابلیت تنفس خوبی دارد.


به عقیده بعضی ها چرخیدن روی فوم هوشمند مشکل است.


ارتفاع این تشک ها را باید بررسی نمائید الی پس از پیمان دریافت روی اریکه خواب، به اندازه ای بلند نباشند که رفتن روی تشک و پائین آمدن از آن دشوار باشد.۲- پشم پوست گوسفند استرالیایی طبیعی (نه مصنوعی)

پشم پوست گوسفند صد در صد طبیعی به عنوان رویه تشک ضد زخم بستر مورد بهره‌گیری پیمان می گیرد و در مراکز اخص ای می تاب این روکش هایی که برای این هدف از پشم گوسفند استرالیایی تهیه شده اند را پیدا کرد.

نحوه عملکرد

الیاف نازک، هموار و فنری پشم، وزن تن و نقاط تنگنا را در سطح وسیع تری توزیع می کند.


رطوبت را از روی پوست دور می کند. ویژگی جذب نم بالای پشم کمک می کند که پیرامون خوابی خشک داشته باشید.


پوست گوسفند به اندازه 30 درصد وزن الیاف رطوبت جذب می کند.


کرک نرم و صاف مایه می شود که پوست کمتر دچار سایش شده و آسیب ببیند.


برای افرادی که از حرارت شکایت دارند پسندیده است و در تابستان بدن را خنک نگه داشته و در زمستان به گرم شدن آن کمک می کند.


دغدغه های اصلی

پوست گوسفند روی ملحفه ها پیمان می گیرد و شخص مسقیما روی پوست گوسفند می خوابد.


همه گونه ها پوست گوسفند مثل هم نیستند و باید پوستی برگزیدن شود که ویژگی های درمانی مورد نظر شخص را داشته باشد.


می طاقت آن را در ماشین جامه شویی نیز شست اما خشک شدن آن سررسید زیادی درازا می کشد و بهتر است دو عدد از آن را بخرید لغایت زمانی که احد را می شوئید از دیگری کاربرد کنید. البته قیمت آن نیز نسبتا بالا است.۳-تشک بادی مواج با پمپ هوا

انواع مختلفی از تشک های بادی مواج در بازار موجود است و رایج ترین طریق رویارویی با زخم بستر به کارگیری این گونه تشک ضد زخم بستر می باشد.


نحوه عملکرد

ردیف هایی از سلول های هوا بطور همیشگی منبسط و منقبض می شوند و در نتیجه نقاط خفگی مرتبا تغییر می کنند.


تیوب های پلاستیکی هوا را از موتور الکتریکی به داخل تشک منتقل می کنند.


تشک بادی مواج باید با یک ملحفه پوشانده شود و نباید بدن سر راست روی روکش پلاستیکی قرار بگیرد.


دغدغه های اصلی

بیمار شدنی است با صدای موتور یا حرکات و تغییر خفقان مکرر تشک بادی مضطرب شود.


ممکن است به عقیده شخص روکش پلاستیکی تشک بادی زیاد گرم یا بیش از اندازه نرم باشد.


قبل از خریدن آن بهتر است با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خویش رایزنی نمائید.


۴-ژل و فوم

انواع گوناگونی از رویه های تشک ژل و فوم در بازار هستی دارند.


نحوه عملکرد

تجمع ژل بین لایه های تشک کمک می کند که خپگی کمتری بر تقدیر های استخوانی تن وارد شود و خفگی را در سطح توزیع می کند.


هیچ شیاری روی سطح ندارد و اصطکاک خیلی کمی برپایی می کند.


دغدغه های اصلی

به نظر بعضی ها این گونه تشک ها خیلی گرم هستند و باید از روکشی با توانایی تنفس بالا بر روی این تشک ها استفاده کرد.

موضوع :
برچسب ها : تشک های بادی زخم بستر,تشک ارزن برای زخم بستر,قیمت تشک زخم بستر,

+ نوشته شده در 1398/2/29ساعت 22:00 توسط علی حجتی | تعداد بازديد :9

قوانین آپارتمان‌نشینی

بگذارید واضح‌تر بگویم، این میهمان ناخوانده به اسم «آپارتمان‌نشینی» که سخیف گزیده تر زندگی را با خویش به ارمغان آورد آنقدر آذرخش آسا شکل گرفت که ملت فرصت نکردند در مورد چند و چون این گونه زندگی خاص و جدید اطلاعات کسب کنند.


نتیجه چنین اتفاقی آن شد که ادب آپارتمان‌نشینی بین مردم روند کند‌تری نسبت به رشد سکونت در آن داشته باشد که گاه باعث دویی بین ساکنین و مدیران آپارتمان می‌شود. ناگفته نماند این مشکلات همچنان نیز ادامه‌دارد.نکته مهم و تقریباً نادیده گرفته شده در حقوق آپارتمان‌نشینی این است که کل اعضای ساکن در آپارتمان نمی‌توانند از فضای مشاع یا به اصطلاح عمومی آپارتمان کاربرد شخصی کنند.

این مسئله دربرگیرنده استفاده بی‌اجازه برخی از ساکنین از فضای پاگرد به عنوان محلی برای قرار دادن جاکفشی یا گلدان‌ها می‌شود.


البته جا دارد اینجا نکته‌ای مهم را تذکر کنم و آن این است که همه شروط و قوانین آپارتمان‌نشینی شدنی است به خاطر تفاهم شکل گرفته میان ساکنین یا بر پایه تأیید اعضای هیئت مدیره ساختمان تغییر پیدا کند.


نمونه‌اش همین قراردادن یا جاکفشی و گلدان در فضای پاگرد است که بیشتر ساکنین نسبت به این مسئله به شرطی که راهبند ایاب و ذهاب و جابجایی بقیه همشایه ها نشود، مشکلی ندارند.


در اغلب موارد کسانی که ساکن مجتمع‌های چندین طبقه هستند مالک راستین یکتا خویش نیستند و مستأجر هستند.


سؤال مهم این است که در این شرایط پرداخت هزینه شارژ برعهده کیست؟

یا اینکه واحدی که از مشاعات ساختمان کاربرد نمی‌کند هم ملزم به پرداخت حق شارژ است؟

واحد مسکونی که مدتی تهی سازی بوده یا ساکن آن مسافرت بوده از پرداخت شارژ معاف است؟

 


کارشناسان ما در پاسخ به این سؤال‌ها می‌گویند: قانون تملک آپارتمان‌ها در باره اینکه پرداخت خرج شارژ با مستأجر یا مالک است اظهارنظر صریحی نکرده است. ولی با توجه به تبصره مونث ۳ آئین‌نامه می‌توان چنین نتیجه گرفت که اگر قراردادی بین مالک و مستأجر در مورد پرداخت هزینه شارژ ساختمان منعقد نشده باشد، پرداخت این خرج به عهده مستأجر و استفاده کننده از ملک کرایه ای است.


گاهی قبل می‌آید که اگرچه با توجه به قرارداد خصوصی، پرداخت هزینه‌های شارژ ساختمان به عهده مالک گذاشته شده است اما مالک از پرداخت آن خودداری می‌کند. در این شرایط مستأجر می‌تواند از محل مال‌الاجاره، هزینه‌های مربوطه را پرداخت کند. ولی ضرورت و اهمیت این جستار به حدی است که قانونگذار در مواردی مالک و مستأجر را به صورت مشترک مسئول پرداخت شارژ و خرج عمومی ساختمان قلمداد کرده است. بنا بر عقیده قانونگذار چنانچه پرداخت هزینه‌های مشترک ساختمان بر دوش مستأجر باشد ولی او از پرداخت چنین هزینه‌هایی خودداری کند، مدیر یا مدیران ساختمان می‌توانند بر اساس قوانین مربوطه اقدام نمایند.


نکته مهم اینکه اگر خواستید یک یکتا از یک آپارتمان را بخرید، پس از اینکه از سابقه ثبتی ملک، پرداخت عوارض شهری و مالیات توسط مالک قبلی باور حاصل کردید باید از تسویه حساب مالک قبلی با مدیر ساختمان در باره هزینه‌های مشترک ساختمان اصطلاحا شارژ آپارتمان نیز مطمئن شوید.طبق مونث ۱۲ قانون تملک آپارتمان‌ها قانونگذار دفاتر اسناد رسمی را موظف کرده است که در اثناء تنظیم هر سند انتقال، اجاره، رهن و صلح گواهی مربوط به تسویه حساب هزینه‌های شارژ را که به تأیید مدیر ساختمان دریافتی از مالک مطالبه نماید.


در بسیاری موارد دشوار پرداخت خرج شارژ به این علت است که مالک یا مستأجر با گواهمندی به حضور نداشتن یا ماندن نکردن در یکتا از پرداخت هزینه‌های شارژ سر مفتوح می‌زند.در قانون برای چنین مشکلاتی تدبیر قضایی درنظر گرفته شده است، حق شارژ و هزینه تعمیرات ساختمان به بودن یا نبودن کسان در خانه یا حتی به ناچیز یا بسیار مصرف کردن انرژی ربطی ندارد.


هیچ کس هم نمی‌تواند با مصوبه مجمع عمومی ساختمان یا اکثریت ساکنین مجتمع مسکونی مخالفت کرده و از پرداخت شارژ خودداری کند.طبق  ماده ۴ قانون تملک آپارتمان‌ها مصوب اسفند ۱۳۴۳ پرداخت حق شارژ ساختمان به چهره ماهانه الزامی است چه درصورت کاربرد و چه در صورت اندوخته در صندوق آپارتمان.

موضوع :
برچسب ها : متن قوانین آپارتمان نشینی,قوانین مهم آپارتمان نشینی,قوانین آپارتمان نشینی شارژ,

+ نوشته شده در 1398/2/25ساعت 13:42 توسط علی حجتی | تعداد بازديد :8

مناطق دیدنی مراکش

مراکش شهری است که کل جذابیت‌های عجیب و ناآشنا آفریقای شمالی واقع در کشور مراکش را در خود دارد. اسم این شهر ریشه اسم کشور مراکش بوده است که این امر اهمیت این شهر در گذر زمان را به طور روشنی اثر می‌دهد. در هیاهوی هسته مرکزی این شهر، شما با تصادف و ترکیب قدیم و جدید روبرو خواهید شد که بعضی گردشگران را سردرگم می‌کنند. مارگیرها و تبلیغات آرام مغازه دارن برای جلب عقیده و پروا شما در وسط تکاپوی پر راز و صدا و رنگارنگ که ریشه در روحیه پر انرژی مردم مراکش دارد، با یکدیگر چشم وهمچشمی می‌کنند.

این شهر در نزد خریداران به مثابه مرکزی پر شوق برای اتمام خریدهای ارزان مشهور است. از حیث علاقمندان به تاریخ، وجود تعداد زیادی موزه و یادبود ها تاریخی بخشی از جاذبه‌های برجسته این شهر به شمار می‌روند که نباید تماشای آنها را از دست داد. این شهر برای کسانی که تنها به تعقیب آزمودن فرهنگ محلی هستند، سبک حیات مراکش را با همه شوکت خیره کننده آن به نمایش می‌گذارد. مراکش وانگهی دروازه‌ای به سوی ناحیه اطلس بلند (High Atlas) مملکت مراکش است. پس از خروج از کلان شهر مراکش، می‌توانید از تماشای زیبایی کوه خوش منظره این منطقه لذت ببرید.

  

۳جاذبه گردشگری در مراکش


1.      بازار شهر

برای بسیاری از گردشگران، دسته کهن و پر پیچ و خم شهر مراکش (شهر قدیمی) جذاب‌ترین محل شهر است. کوچه‌های تنگ و تاریک دارای رنگ‌ها، عطر و بو و صداهای گوناگون می‌باشند و بی شک، این تقدیر از گشت وگذار دسته برجسته سفر شما را تشکیل می‌دهد. علاوه بر سرگردانی (و گم شدن) در وسط گذرگاه‌های پر پیچ و خم شلوغ، فرصت‌های خرید بی آمار نیز در این بازار وجود دارند که شما می‌توانید کلاه چانه زدن را به سر بگذارید و لغایت دلتان می‌خواهد، خرید می‌کنید. خریداران نباید فرصت خرید در بازارهای کفش (پاپوش)، نجاری (چوری)، العاطرین (عطر و ادویه) و چرم (چراتین) را از دست بدهند. شما صحیح در غرب دسته اصلی بازار، در انتهای خیابان باب الدباغ، با دباغ خانه‌های مراکش مواجه خواهید شد که هنوز پوست حیوانات در این دباغ خانه‌ها به طریق باستانی رنگ می‌شود.


2.      جامع الفنا

این میدان کبیر در ورودی شهر، مرکز زندگی در شهر مراکش است. جامع الفنا (محل تجمع کسان بیکار و علاف)، مرکز پر جنب و جوش عرضه اشیاء عتیقه، خواست نوازان، قصه گوها، بخت بین‌ها و مارگیرهاست که به عقیده نمی‌رسد محلی آرام باشد. در اینجا، طیف کاملی از سخیف حیات مراکشی در برابر شما پیمان دارد. اگر پیمان گرفتن در وسط این سر و صدا طولانی شود، به راحتی می‌توانید به پشت بام گرد از قهوه خانه‌ها و رستوران‌های اطراف فرار کنید و از بالا به این چشم انداز شیدا کننده نگاه کنید.

3.      مسجد کتبیه (Koutoobia)

مسجد کتبیه با مناره برجسته و 70 متری خود که به فاصله چند مایل از هر جهت دیده می‌شود، مشهورترین اثر شهر مراکش است. در افسانه محلی شهر مراکش آمده است که زمانی که برای اولین بار این مسجد بنا شد، مؤذن (شخصی که مؤمنان را به اقامه صلوة دعوت می‌کند) این مسجد باید نابینا می‌بود چرا که گلدسته این مسجد آنقدر بلند بود که مشرف به حرمسرای حاکم شهر بود. این مسجد در سنه 1162 ساخته شد و یگانه از دستاوردهای کبیر معماری دوران موحدین است. کسان غیر مسلمان اجازه ورود به تالار نماز این مسجد را ندارند.
موضوع :
برچسب ها : دیدنی های کازابلانکا,تور مراکش,شهر مراکش,

+ نوشته شده در 1398/2/24ساعت 23:36 توسط علی حجتی | تعداد بازديد :8

عناوين مطالب پربازدید
تفاوت دوربین مدار بسته هایک ویژن و داهوا | الکاو
انواع تشک ضد زخم بستر
مناطق دیدنی مراکش
قوانین آپارتمان‌نشینی
رجیستر کردن گوشی های همراه مسافری
گردشگری پزشکی
آداپتور (منبع تغذیه) دوربین مدار بسته
طرز تهیه ادویه کاری خانگی
بهترین اپلیکیشن‌ های سلامتی و تناسب اندام
۵ نکته مهم در خرید خانه
 
دیانا چت سیستم وبلاگدهی ماسیس چت | شما چت | شلوغ چت | ققنوس چت اهواز چت | خوزستان چت | قشم چت اهواز چت | خوزستان چت | اهوازی چت طراحی چت روم